Reklamace odběratelů rozšíření a úpravy T4390DIBAQ

Z Dokumentace Disoft
Přejít na: navigace, hledání
T5226 rekl odberatelu oprava.png
T4390 rekl odberatelu vyrizeni.png

Reklamace>Reklamace odběratelů>Nový/oprava

  1. Dodělán přepínač Způsob vyřízení reklamace se 5 možnostmi Neurčeno, Výměna zboží, Dobropis, Sleva, Ostatní (musí se vyplnit editační pole umístěné bezprostředně pod tímto přepínačem). Přepínač je přístupný, pokud je přepínač Stav reklamace nastaven na Vyřízená nebo Uzavřená. V případě nové reklamace je nastaveno na Neurčeno. Přepínač Způsob vyřízení reklamace se bude zobrazovat jak na záložce Základní údaje tak na záložce Vyřízení reklamace a z obou míst může být měněn.
  2. Přepínač Stav reklamace byl umístěn také na první záložku formuláře Základní údaje. Pokud se změní jeden prvek, tak se stejně nastaví i druhý prvek.
  3. Roletka Způsob likvidace byla umístěna také na první záložku formuláře Základní údaje. Pokud se změní jeden prvek, tak se stejně nastaví i druhý prvek.
  4. Pokud se Stav reklamace přepne na Uzavřená, tak již nelze měnit žádné údaje o reklamaci uživatelem, který NEMÁ právo vyřízení reklamace (právo Realizovat).
  5. V mřížce formuláře Reklamace odběratelů se zobrazuje Zadáno uživatelem a Vyřízeno uživatelem . Sloupec Změněno uživatelem byl odstraněn.
  6. Roletka pro zadání číselné řady byla zvětšena tak, aby byl vidět celý název číselné řady.
  7. Byla zakázána editace pole Datumu pořízení. Standardně se bude nová reklamace ukládat s dnešním datem.
  8. Do Editačního formuláře, záložka vyřízení dodělat položku Náklad navíc a read only položku Celkový náklad, která se počítá jako (množství*cena)+naklad_navic. Položky dodělat i do mřížky.

Poznámka:

  • Pokud má uživatel právo k vyřízení reklamace (právo Realizovat) a zároveň nemá právo zápisu do číselné řady, tak má aktivní tlačítko OK pouze v případě, že je v režimu vyřízení (editace řádku reklamace zobrazena ikonou zelené fajfky).