Přijem/výdej umožňuje pozastavení šarže T3216DIBAQ

Z Dokumentace Disoft
Přejít na: navigace, hledání
T3216DIBAQ pozastavena sarze .png

Sklad>Příjem / Výdej>Záložka Šarže>Nová / Oprava šarže příjmu

Nově lze na přijmovém skladovém dokladu (Sklad>Příjem / Výdej>záložka Šarže) zvolit Šarže pozastavena. Někdy se stává, že přijatá surovina má jiné naměřené hodnoty, než jsou deklarované. V těchto případech je nutné surovinu pozastavit a rozhodnout, jaký bude další postup.

Pokud obsluha nastaví, že je šarže pozastavena, tak se na definované mailové adresy zašle mail s údaji Označení a Název suroviny, Datum příjmu (Datum pořízení na skladovém dokladu), Množství a Celková skladová cena surovin. Pokud se bude zpětně měnit šarže z pozastavené na uvolněnou, tak se opět zašle informační mail se stejnými údaji. V případě, že se bude provádět výdej šarže (ručně nebo pomocí čtečky) a šarže bude nastavena jako pozastavená, tak systém vyhlásí chybu (Šarži nelze vydávat, protože je pozastavená.), a výdej se neprovede. Pokud to bude provedeno pomocí čtečky, tak se vzniklý textový soubor zpracovává následně. Toto zpracování také neproběhne a na monitoru se zobrazí chybové hlášení.

Poznámka:

Služba posílání mailových zpráv vyžaduje konfiguraci přímo v databázi. Příjemci se zadávají v EDISONE_NOTIFY.R_RULES.RECIPIENTS pro pravidla 121 a 122.