Kategorie:SPECIALNI FORMA FAKTURY PRO ORGANIZACI

Z Dokumentace Disoft
Přejít na: navigace, hledání

Sklad>Příjem / Výdej>Záložka Hlavičky dokladů>Tlačítko Vytvoření faktury (ikona dokumentu se sponkou)>Faktura

Sklad>Příjem / Výdej>Záložka Hlavičky dokladů>Tlačítko Vytvoření faktury (ikona dokumentu se sponkou)>Pokladní doklad

Sklad>Příjem / Výdej>Záložka Hlavičky dokladů>Tlačítko Vytvoření faktury (ikona dokumentu se sponkou)>Hromadná fakturace

Sklad>Příjem / Výdej>Záložka Hlavičky dokladů>Tlačítko Vytvoření faktury (ikona dokumentu se sponkou)>Pokladní doklady hromadně

Kasa>Prodejky na kase>Uzávěrka

Cílem změny bylo splnit odběratelům přání na vzhled faktury, kterou od nás budou dostávat. Doposud si obsluha musela pamatovat jakou sestavu mají tisknout konkrétnímu zákazníkovi při vystavování pokladního dokladu nebo faktury.

Nově byla v opravě Organizace na záložku Další údaje II přidána možnost:

 Předvolená sestava pro tisk vydané faktury
 Předvolená sestava pro tisk vydaného pokladního dokladu

Do obou polí se zadává zkratka sestavy. 


Faktury a pokladní doklady se nejčastěji generují ze skladových pohybů pomocí tlačítka Vytvoření faktury Btn vytvoření faktury.png volbou jednou ze 4 možností:

 Faktura - v případě, že je vyplněno výše zmíněné pole u organizace, na kterou má být vystavena faktura, tak se ve spodní části okna znepřístupní možnost zadat uživatelsky zkratku v příloze e-mailu. Po vygenerování a odsouhlasení dotazu zda tisknout doklad se v okně pro výběr sestavy označí předvolená sestava.

 Pokladní doklad - po vygenerování a odsouhlasení dotazu zda tisknout doklad se v okně pro výběr sestavy označí předvolená sestava.

 Hromadná fakturace - předvolená sestava se pro danou organizaci bude tisknout pouze v případě, že uživatel nechá zatrženou nově přidanou volbu Použít tiskovou sestavu pohledávky dle nastavení organizace. Jako příloha se bude předvolená sestava posílat pouze v případě, že bude ve volbách níže zvolena možnost Dle nastavení organizace (v případě zvolení Ano se bude posílat ručně zadaná zkratka).

 Pokladní doklady - hromadně - Předvolená sestava se pro danou organizaci bude tisknout pouze v případě, že uživatel nechá zatrženou nově přidanou volbu Použít tiskovou sestavu pokladního dokladu dle nastavení organizace.

Obdobně byly upraveny i formuláře pro generování pokladního dokladu a faktury zobrazené při uzávěrce kasy.


 Při tisku jednotlivého dokladu z evidencí Pohledávek nebo Pokladního deníku se takto nastavená sestava aplikuje v okně pro výběr sestav (Tisk) dotčených evidencí.

Poznámka

Zkratku tiskové sestavy lze zjistit tak, že kliknete pravým tlačítkem myši na název sestavy a zvolíte Opravit.

Tato kategorie neobsahuje žádné stránky či soubory.