Rezervace

Z Dokumentace Disoft
Přejít na: navigace, hledání


Rezervace skladových karet umožňuje částečně udržovat přehled o závazných odběratelských objednávkách, aby nedošlo k nechtěnému vyprodání produktu jiným odběratelům.

Celkové zarezervované množství přímo při tvorbě skladové výdejky, v opravě skladové karty popř. v mřížce Evidence skladu v poli Rezervace MJ.

Rezervace se vytvoří v opravě řádku odběratelské objednávky vyplněním data Rezervovat do. (V konfiguraci odběatelských objednávek lze tento proces zautomatizovat.) S rezervací se počíta i u nedokončených objednávek.

Pomocí tlačítka rezervace lze v přehledu odběratelských objednávek rezervace hromadně zrušit nebo založit. V Evidenci skladu pak pomocí stejného tlačítka lze rezervace zrušit.

V Nastavení pro firmu na záložce Sklad lze zrušením volby Možnost výdeje zboží z rezervace striktně zakázat výdej zboží nad rámec rezervace a to ať už při tvorbě skladové výdejky, kde se zobrazí hlášení:

Množství na skladě je 401,0000 a je 200,0000 rezervováno. Výdej z rezervace nelze provést, protože není centrálně povolen z konfigurace účetní jednotky. (Chybové hlášení bylo vyvoláno při pokusu vydat 250 ks.)

nebo při pokusu vytvořit další rezervovanou odběratelskou objednávku:

Rezervaci nelze provést, protože na skladě není dostatečné množství.

Pokud se volba Možnost výdeje zboží z rezervace naopak zatrhne, pak se uživatel o pokusu o výdej rezervovaného zboží dozví pouze v případě uživatelského nastavení Při výdeji upozornit na čerpání z rezervace. (Při tvorbě odběratelské objednávky se to nedozví vůbec.)

Tato kategorie neobsahuje žádné stránky či soubory.