Kategorie:Filtr

Z Dokumentace Disoft
Přejít na: navigace, hledání

Filtr slouží k omezení zobrazených dat. V IS Edis-one se oknech se zobrazenou mřížkou záznamů nastavuje filtr pomocí zvláštního formuláře. Formulář se zobrazí po stisku klávesové zkratky f nebo pomocí ikony s modrým trychtýřem.

Formulář se také může lišit v závislosti na zobrazené záložce (např. v Sklad - Příjem a výdej na sklad záložka Hlavičky dokladů vs Řádky dokladů).

Ve formuláři se nastavují podmínky, které musí platit zároveň (platí tady tedy logicky součin AND). Čím více kritérií tedy zadáme do filtru, tím méně záznamů získáme.

Konkrétní prvky na formuláři

  • pole pro zadání textu - zadáváný text se automaticky převádí na velká písmena, což indikuje, že při filtrování se nerozlišují velká a malá písmena.
Zpravidla jsou zobrazeny všechny položy, které obsahují zadaný text. V některých evidencích tomu tak být nemusí a v těchto případech lze doplnit zadaný text o znak procenta %, což si systém přeloží jako jakýkoliv počet, jakýchkoliv znaků. (Např. %on% by zobrazilo záznamy jako "ondatra", "slon", "slonice" apod.). Znak % můžeme vložit také mezi hledaný text. (Např. sl%ce zobrazí záznam "slonice").
TIP: Je-li třeba zobrazit záznamy, které mají dané polě jakkoliv vyplněno, vložíme do pole filtru pouze znak %.

Podkategorie

V této kategorii je pouze následující podkategorie.